Profesja wieczysta

„ [...] składam Tobie śluby: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa zgodnie z przepisami Konstytucji Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła na całe życie” – te słowa wypowiedział 29 września kl. Rafał Chorobik.

Mała seminaryjna kaplica, tylko najbliższa rodzina, niedzielne przedpołudnie, a jednak jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego zakonnika – śluby wieczyste. Po 6 latach formacji i wsłuchiwania się w Wolę Bożą kl. Rafał Chorobik złożył w naszym Zgromadzeniu profesję wieczystą. Jak sam powiedział teraz już nie ma zastanawiania się. Już wiem, że do końca życia będę szedł tą drogą.

Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 przewodniczył Radca Generalny i Ekonom ks. Jerzy Sosiński. W homilii podkreślił, że podstawą życia zakonnego musi być pokora. Bez niej będziemy szli swoją własną drogą, a nie tą, którą chce nas poprowadzić Jezus. Przybyli także były i obecny proboszcz rodzinnej parafii naszego współbrata, oraz jego rodzice i rodzeństwo.

Dodatkowo dzień 29 września to imieniny kl. Rafała, którego patronem jest wspominany tego dnia Archanioł Rafał. Wieczorem spotkaliśmy się by nie tylko pogratulować współbratu profesji wieczystej, ale także by życzyć mu opieki świętego patrona na drodze życia zakonnego, którą będzie już teraz szedł do końca życia.