Puchar Anioła 2019

Od 1 do 4 maja w Górkach opodal Garwolina odbył się kolejny już Puchar Anioła. W tym roku na zmagania sportowe zgłosiło się 9 drużyn ministranckich z różnych michalickich parafii.

Wraz z opiekunami na tegoroczny Puchar Anioła przyjechały reprezentacje z: Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Gorzkowie, Parafii bł. Michała Kozala w Gnieźnie, dwa zespoły z Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie, Parafii św. Andrzeja Boboli w Markach, Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pewli Małej, Parafii Matki Bożej Królowej Polski z Pewli Ślemieńskiej. Parafię Matki Bożej Szkaplerznej z Górek – czyli gospodarzy – reprezentowały dwie drużyny.

Były to trzy bardzo intensywne dni, zarówno jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, jak i emocje i rywalizację. Nie mogło zabraknąć spotkania z Panem Jezusem podczas Eucharystii i wspólnej modlitwy, a także pogłębiania wiedzy z zakresu liturgii. Coroczny Puchar Anioła odbywa się w ramach Michalickiego Duszpasterstwa Liturgicznej Służby Ołtarza, które poprzez tego typu wydarzenia stwarza młodym ludziom przestrzeń spotkania z rówieśnikami z całej Polski, wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości i podtrzymania tych z lat poprzednich, integracji całorocznej formacji liturgicznej w przyjaznej, sportowej atmosferze.

Doświadczenie lat poprzednich wskazało na konieczność podziału rozgrywek według kategorii wiekowych. Dzięki temu każda z czterech dyscyplin, czyli tenis stołowy, bilard, biegi i oczywiście piłka nożna stanowiąca centrum rozgrywek o Puchar Anioła, budziły jeszcze więcej emocji i dawały możliwość spróbowania swoich sił w walce z równymi sobie.

A oto jak przedstawiają się wyniki końcowe w obydwu kategoriach:

Kategoria młodsza, czyli rocznik 2006 i młodsi:

Piłka nożna

1. Pewel Mała
2. Górki
3. Gniezno
4. Gorzków
5. Warszawa

Biegi

1. Mateusz Butor
2. Maciej Górski
3. Jakub Okrzesik

Bilard

1. Marek Szulc
2. Nikodem Koronka
3. Tomasz Puchowski

Tenis stołowy

1. Jakub Laskowski
2. Marek Szulc
3. Wojciech Górski

Najlepszy bramkarz: Maciej Stachura
Król strzelców: Mikołaj Juraszek

Kategoria starsza, roczniki 2005 i 2004

Piłka nożna

1. Pewel Ślemieńska
2. Górki
3. Marki
4. Warszawa

Biegi

1. Stanisław Leleń
2. Daniel Zawadzki
3. Mikołaj Wiewióra

Bilard

1. Jakub Teperek
2. Mikołaj Jaroń
3. Dominik Kosiński

Tenis stołowy

1. Paweł Gruca
2. Jan Szulc
3. Stanisław Leleń

Najlepszy bramkarz: Jan Szulc
Król strzelców: Stanisław Leleń

Zdobywcom pierwszych miejsc oraz wyróżnionym składamy jeszcze raz nasze wyrazy uznania i gratulacje. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za rywalizację w duchu fair play i niezapomniane emocje. Organizatorom, sponsorom i wszystkim, dzięki którym tegoroczny Puchar Anioła mógł się odbyć wyrażamy naszą wdzięczność, zapewniamy o pamięci modlitewnej. Niech dobry Bóg sam będzie dla nich nagrodą za piękne dzieło, które również i w tym roku mogło stać się udziałem prawie stu młodych ludzi z całej Polski. Otwartość Waszych serc i Wasza wielkoduszność zdaje się być tym bardziej cenna, że doświadczyli jej ministranci, czyli ci, których sam Pan Jezus wezwał i przeznaczył do szczególnej i pięknej posługi w swoim Kościele.