Śpiewały Marki i okolice

Zakończyły się XVI Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne w podwarszawskich Markach. Prowadzący rozśpiewali nie tylko uczestników. Śpiewały Marki i okolice. Śpiewali wszyscy, którzy przybyli na Mszę św. o 11.30.

„Najpiękniejsze jest to, że prowadzący warsztaty pociągnęli nas nie tylko do muzykowania, ale do Boga. To swoistego rodzaju muzyczne rekolekcje” – mówił jeden z uczestników spotkania. To prawda, bo trzydniowe warsztaty pomagają odkryć Boga i jego miłość. I rzeczywiście, doświadczyli tego nie tylko uczestnicy warsztatów, ale także Ci, którzy byli na Mszy świętej o godz. 11.30 w michalickiej parafii. Mury kościoła zadrżały, kiedy wierni z uczestnikami śpiewali: „Narodził się Jezus Chrystus Bóg i Pan”.

„Warsztaty do nie tylko śpiewanie, ale spotkanie żywego Boga, którego spotykam w każdej Liturgii. Przychodzi w Słowie, muzyce, a nade wszystko w Komunii świętej. Za każdym razem odkrywam to na warsztatowych spotkaniach” – wspomina Julia.

Zwieńczeniem trzech dni „muzycznych rekolekcji” była niedzielna Eucharystia o godz. 11.30, którą w intencji uczestników sprawował ks. Rafał Kamiński – Wikariusz Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. On również wygłosił homilię do wiernych, tak licznie zgromadzonych na Eucharystii. A po Mszy św. wspólne kolędowanie, które potrwało do godz. 13.30.

Kolejna edycja warsztatów odbędzie się w Stalowej Woli, w dniach 20-22 listopada 2020 roku.

Organizator:
TOWARZYSTWO POWŚCIĄGLIWOŚĆ I PRACA

Partnerzy:
MIASTO MARKI; PARAFIA ŚW. ANDRZEJA BOBOLI W MARKACH; KATOLICKIE SZKOŁY IM. BŁ. BRONISŁAWA MARKIEWICZA W MARKACH

Patronat honorowy:
BURMISTRZ MIASTA MARKI PAN JACEK ORYCH; PRZEŁOŻONY GENERALNY ZGROMADZENIA ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA KS. DARIUSZ WILK

Patronat medialny:
RADIO WARSZAWA; GOŚĆ NIEDZIELNY; TYGODNIK IDZIEMY; DWUMIESIĘCZNIK KTÓŻ JAK BÓG

Darczyńcy:
MIASTO MARKI;  PARAFIA ŚW. ANDRZEJA BOBOLI; VIVAT BUŹKA POZNAŃ; PRZYCHODNIA ZDROWIA ESKULAP MARKI; TOYOTA MARKI WCHODZĄCA W SKŁAD GRUPY CYGAN; CENTRUM OGRODNICZE KALISIAK KOBYŁKA; CIASTKA FIRMA ŁUKSZA OPACZ I PAWŁOWICE; FIRMA STOLKAN WOŁOMIN; FIRMA LANTMANNEN UNIBAKE STANISŁAWÓW PIERWSZY; ZAKŁAD MASARSKI MARETA KOBYŁKA; PIEKARNIA SZWAJCARSKA MARKI; TOWARZYSTWO POWŚCIĄGLIWOŚĆ I PRACA MARKI.

ks. Rafał Szwajca CSMA

Homilia Wikariusza Generalnego ks. Rafała Kamińskiego: