Spotkanie autorskie pod chmurką

04-09-2023

Kto czyta - żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany. Ta myśl towarzyszyła wszystkim na spotkaniu autorskim z ks. Mateuszem Szerszeniem, które odbyło się 3 września w Parafii Trójcy Świętej w Kobyłce.

Podczas niedzielnych Mszy świętych parafianie i czytelnicy z całego Mazowsza mogli usłyszeć o wyzwalającej mocy Bożego Miłosierdzia i niezwykłych świadectwach potwierdzających cudowne działanie świętego Michała Archanioła. Po każdej Mszy świętej setki ludzi miało okazję do zapoznania się z ofertą wydawniczą Redakcji „Któż jak Bóg” i rozmowy na tematy związane z życiem duchowym. Niektórzy przejechali wiele kilometrów, aby zdobyć wpis do książki i poprosić o błogosławieństwo.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się najnowsza książeczka z dziewięciodniowym nabożeństwem, czyli „Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi”. Wielbiciele Pisma Świętego zainteresowali się z kolei „Niesamowitymi Opowieściami” i „Ogniem Słowa”. Dla tych, którzy poszukują treści modlitewnych redakcja polecała „Niebiański modlitewnik”. Nie zabrakło też propozycji dla dzieci, które chętnie sięgały po anielskie puzzle i kolorowanki.

Początek września okazał się łaskawy dla organizatorów spotkania. Pod chmurką można było pożartować, porozmawiać o książkach, przyjąć szkaplerz i złożyć świadectwo o wielkości św. Michała Archanioła.