Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza – turnus II

Na sierpniowy turnus wakacyjnego spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza do Marek przyjechali ministranci z Gniezna, Nowej Słupi i Górek.

Uczestniczyliśmy w formacji liturgicznej podczas szkoły liturgii. Wiedzę teoretyczną mogliśmy wykorzystać podczas codziennych mszy świętych z uroczystą asystą. W czasie spotkania nawiedziliśmy miejsce posługi i życia św. Maksymiliana Kolbego w Niepokalanowie.

W programie oprócz formacji, modlitwy i liturgii był także czas na integracje i rozrywkę. Zwiedziliśmy stadion narodowy, byliśmy na basenie, w parku linowym i parku trampolin oraz w kinie. Jednym z codziennych punktów programu były zajęcia na boisku sportowym i gry planszowe. Zorganizowaliśmy także dzień sportu. Zawody odbyły się w kilku dyscyplinach: rzuty karne, biegi, skok w dal, pompki, podciąganie na drążku. Ministranci rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

Na zakończenie spotkania uczestniczyliśmy we mszy świętej jubileuszowej z okazji 25-lecia kapłaństwa ks. Krzysztofa Pelca i ks. Krzysztofa Poświaty.