Spotkanie z o. Bashoborą w Toruniu

05-07-2022

Parafia pw. św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu oraz Katolickie Stowarzyszenie Ewangelizacyjne „Posłanie” zapraszają na spotkanie z ks. Johnem Bashoborą, które odbędzie się we wtorek, 12 lipca br.

Miejscem spotkania będzie świątynia parafialnej na Rybakach i będzie ono miało charakter otwarty. Początek o godz. 15.00. W programie m.in. Eucharystia, konferencje, modlitwa w intencji uzdrowienia.

O. J. Bashobora to ugandyjski kapłan, który prowadzi i głosi rekolekcje w wielu krajach na świecie. Od 2007 roku przyjeżdża do Polski posługując najczęściej na rekolekcjach charyzmatycznych. W każdym miejscu stara się głosić Jezusa i prowadzić do osobistej relacji z Panem. Podczas rekolekcji dokonują się nawrócenia, uzdrowienia duchowe i fizyczne oraz uwolnienia. W 2013 roku prowadził rekolekcje na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do Torunia ks. John przyjeżdża regularnie od 2009 roku współpracując z Katolickim Stowarzyszeniem Ewangelizacyjnym „Posłanie”.

Na co dzień o. Bashobora żyje w Ugandzie i zajmuje się sierotami: zapewnia im najpotrzebniejsze rzeczy do życia, ale również daje możliwość edukacji. Powstało kilka szkół oraz powstają nowe domy dla sierot. Niedawno wybudowano też szpital dla okolicznej ludności.

Zapraszamy na spotkanie wszystkich parafian, mieszkańców Torunia oraz wszystkich zainteresowanych. Szczególnie każdego kto doświadcza smutku, choroby, cierpienia, samotności, bólu, ale także każdego, kto pragnie pogłębić swoją wiarę.