Sukces i powodzenie „Festiwalu Mocy”

19-09-2023

Raper Tau zaśpiewał z jednym z fanów, Lexy Chaplin dostała różę od ks. Sebastiana Picura, a Mateusz Ziółko wykonał jeden utwór ze specjalną dedykacją – „Festiwal Mocy” dostarczył niezapomnianych wrażeń, a w wydarzeniu wzięło udział około 2 tys. uczestników. Michalickie Spotkanie Młodych odbywało się w dniach 15 – 17 września w Miejscu Piastowym – kolebce michalickich zgromadzeń zakonnych, a jego hasłem były słowa „Młodzi Michała Archanioła” (MMA).

Oderwać młodzież od komórki, laptopa, internetu i skupić ich uwagę na dobrych treściach jest naprawdę trudno. Jednak organizatorom „Festiwalu Mocy” ta sztuka się udała. W wydarzeniu organizowanym przez michalitów w Miejscu Piastowym, w szczytowym momencie uczestniczyło około 2 tysięcy młodych ludzi, a niektórzy uczestnicy przejechali z odległych rejonów Polski, m.in. z Torunia, Gdańska, Warszawy czy Gniezna.

Podczas imprezy doszło do kilku spontanicznych i przełomowych momentów: TikTokera i influencerka Lexy Chaplin podczas Gali Walki Duchowej przyznała, że obecnie takową właśnie toczy. Ks. Sebastian Picur, czyli tzn. „ksiądz z TikToka”, który towarzyszył jej w tym panelu oświadczył, że odprawi w jej intencji Mszę świętą i zapytał publiczność, kto włączy się w modlitwę za Lexy. Odzew był natychmiastowy i olbrzymi – nie sposób było zliczyć rąk podniesionych w górę. Chwilę wcześniej, podczas popularnego „Face to Face”, influencerka niespodziewanie otrzymała od ks. Picura piękną różę.

Tau pod koniec swojego koncertu zaprosił na scenę jednego z fanów i razem wykonali jeden kawałek muzyczny rapera, ale najpierw na oczach całego tłumu zrobili kilkadziesiąt pompek. Mateusz Ziółko na prośbę grupki uczniów wykonał utwór ze specjalną dedykacją dla ich nauczycielki.

Tłumnie zgromadzona młodzież chętnie bawiła się również przy piosenkach popularnego zespołu chrześcijańskiego „niemaGOtu”, a wielkie wrażenie na zebranych zrobiło świadectwo jakim podzielił się bokser Tomasz Adamek. Całe wydarzenie poprowadziła gwiazda TVP i „Pytania na śniadanie” Marta Surnik.

Po każdym występie była możliwość zrobienia zdjęcia z idolem i uzyskania autografów – kolejki liczyły po kilkaset osób.

W programie były również duchowe elementy: wspólnie przeżywane Eucharystie i adoracje Najświętszego Sakramentu; wielu młodych skorzystało także z sakramentu pokuty i rozmów z osobami w habitach i sutannach.

W drugim dniu Festiwalu Mszy św. zwieńczającej pierwszą część dnia przewodniczył bp Stanisław Jamrozek – biskup pomocniczy z Przemyśla, który  zachęcał zgromadzoną młodzież do duchowej walki: z grzechem, szatanem, światem i „starym człowiekiem”, który mieszka w każdym z nas. O piękno liturgii zadbał niezastąpiony zespół Światło Uwielbienia oraz liczna Gwardia Ołtarza.

W niedzielę po wspólnej jutrzni młodzi wysłuchali świadectw osób biorących żywy udział  w życiu wspólnot chrześcijańskich. Mszy świętej na zakończenie Michalickiego Spotkania Młodych. Festiwalu której przewodniczył ks. Dariusz Wilk CSMA - przełożony generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, który w serdecznych słowach podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację i obsługę tegorocznego „Festiwalu Mocy”.

„Festiwal Mocy” jest rozszerzeniem corocznego Michalickiego Spotkania Młodych. Organizatorzy na fali wielkiej popularności dotychczasowych spotkań postanowili przekształcić wydarzenie w coroczny, atrakcyjny festiwal, jeszcze silniej nawiązujący do niezwykłej postaci Świętego Michała Archanioła. „Festiwal Mocy to nazwa, która jest łatwa do zapamiętania i naturalnie kojarzy się z wielkim mocarzem jakim wśród aniołów jest Święty Michał. Michalickie Spotkania Młodych tworzyliśmy z młodymi i dla młodych i m.in. wsłuchując się w ich potrzeby zdecydowaliśmy się na zmianę formuły i nazwy naszego wydarzenia”  – wyjaśniał ks. Jarosław Witkowski CSMA, organizator Festiwalu.

O sukcesie i powodzeniu tego wydarzenia świadczy również fakt, iż tekst i zdjęcia z Festiwalu zamieściła większość katolickich ogólnopolskich portali internetowych i mediów społecznościowych, a także wiele regionalnych dzienników i stron www.

 

Olbrzymi sukces „Festiwalu Mocy” eKAI

Sukces „Festiwalu Mocy” GOSC.PL

Około 2 tysięcy uczestników Festiwalu Mocy w Miejscu Piastowym! KROSNO112.PL

 

Galeria zdjęć (FB)