Święcenia 2019

25 maja podczas uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. bł. Anieli Salawy w Krakowie ks. abp Józef Kowalczyk udzielił sakramentu święceń 6 michalitom. Bogu niech będą dzięki!

Gdy młody człowiek decyduje się wstąpić do naszego Zgromadzenia powodowany silnym przekonaniem, że na drogę życia kapłańskiego i zakonnego wzywa go sam Pan Jezus, to rysuje się przed nim perspektywa 8 lat formacji: postulat, nowicjat, dwa lata studiów filozoficznych, roczna praktyka wychowawcza, 4 lata studiowania świętej teologii. Co czuje w sercu młody zakonnik, gdy nadchodzi ten długo oczekiwany moment święceń kapłańskich, które wieńczą czas przygotowania? To pytanie możemy już dziś zadać sześciu michalitom, którzy będąc u kresu seminarium, 25 maja przyjęli sakrament święceń.

Czterej nowi diakoni Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, wyświęceni przez Księdza Arcybiskupa Józefa Kowalczyka, Prymasa Polski Seniora i Emerytowanego Metropolitę Gnieźnieńskiego, to: dk. Adrian Brudniak CSMA, dk. Emil Kurek CSMA,  dk. Paweł Raś CSMA i dk. Marcin Kuźniar. Sakrament święceń w stopniu prezbitera przyjęli: ks. Piotr Dąbrowski CSMA oraz ks. Krystian Rosada CSMA.

Obecność 64 kapłanów z różnych stron Polski i zza granicy tym bardziej przekonuje nas, że troska o powołania zakonne i kapłańskie oraz radość z każdego młodego zakonnika, który dostępuje godności kapłaństwa, jest w Kościele w obecnych czasach rzeczą priorytetową i oczywistą.

Niech św. Michał Archanioł i bł. Ks. Bronisław Markiewicz wypraszają naszym nowo-wyświęconym współbraciom łaskę wierności i dozgonnej wdzięczności za cud święceń, który stał się ich udziałem. W tym miejscu polecamy również tych naszych współbraci serdecznej pamięci modlitewnej każdego czytającego te słowa.

Fot. Piotr Sikora