Synowie u Matki

05-06-2024

Pomimo licznych alertów pogodowych, pomimo wielu uroczystości jakie w ostatnich czasach odbywały się w parafiach, na czerwcowe Czuwanie Fatimskie do sanktuarium w Miejscu Piastowym przybyły liczne rzesze czcicieli Matki Bożej z różnych części Podkarpacia, a także pokaźna grupa ze Słowacji.

Nabożeństwu przewodniczyli dwaj neoprezbiterzy michaliccy: ks. Rafał Rębisz i ks. Pier Paolo Latini, który przybył z Włoch. Poruszającą homilię wygłosił ojciec rektor Aleksander Ogrodnik, który z głębi swoich skończonych 90 lat i bez mała 62 lat kapłaństwa dotykał serc zgromadzonych na placu fatimskich wiernych.
Od strony liturgicznej nabożeństwo przygotowali uczniowie i nauczyciele Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Oni też wręczyli bukiety czerwonych róż nowo wyświęconym kapłanom, a życzenia złożył im kustosz sanktuarium ks. Tadeusz Musz. Przed odmówieniem różańca ks. Rafał i ks. Pier Paolo po synowsku, szczerze opowiedzieli o ich miłości do Maryi oraz Jej roli w dojrzewaniu powołania kapłańskiego. Po procesji z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, przy ołtarzu polowym, księża neoprezbiterzy udzielali chętnych indywidualnego błogosławieństwa. 

ks. Krzysztof Poświata CSMA

 

Całość nabożeństwa była transmitowana przez archidiecezjalne Radio Fara. Relację można obejrzeć na YouTubie - zob. poniżej.

Piękne zdjęcia wykonał Wojciech Kaczkowski.