Tajemnice aniołów

W dniach od 8-10 września 2023 odbyły się Rekolekcje Anielskie w Rycerce Górnej prowadzone przez ks. Mateusza Szerszenia CSMA. Temat spotkania brzmiał: „Tajemnice aniołów”.

Pierwszego dnia rekolekcji rozpoczęliśmy modlitewne spotkanie Mszą świętą ku czci św. Michała Archanioła. Wieczorem modliliśmy się o uwolnienie wewnętrzne od wpływów złego ducha, a następnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i przez całą noc adorowaliśmy Pana Jezusa w monstrancji.

Kolejny dzień poświęcony był św. Rafałowi Archaniołowi. Od samego rana zbieraliśmy intencje o uzdrowienie duszy i ciała. Temat trzech konferencji skupił się wokół Księgi Tobiasza. O świcie odśpiewaliśmy Godzinki ku czci św. Michała Archanioła. W godzinie miłosierdzia odmówiliśmy koronkę i Drogę Krzyżową ze św. Michałem. Wieczorem oddaliśmy nasze intencje w ręce Maryi poprzez modlitwę różańcową. O godzinie 19.00 uczestniczyliśmy w specjalnym nabożeństwie adoracyjnym, gdzie dokonaliśmy wspólnego aktu zawierzenia „Jezu, Ty, się tym zajmij” według schematu zaproponowanego przez o. Dolindo Ruotolo. Nabożeństwo było transmitowane na kanale „Któż jak Bóg” na platformie YouTube. Można je obejrzeć pod tym linkiem:

W niedzielę wzbudziliśmy pragnienie przyjęcia Ewangelii i prosiliśmy o pomoc św. Gabriela Archanioła. Z samego rana modliliśmy się za nienarodzonych rozważając na różańcu teksty papieża św. Jana Pawła II. Konferencja o św. Gabrielu nawiązywała do objawień tego archanioła na wyspie Akun na Morzu Beringa. Podczas Mszy Świętej przyjęliśmy nowych członków Bractwa Szkaplerza i odnowiliśmy przyrzeczenia szkaplerzne, następnie każdy mógł otrzymać indywidualne błogosławieństwo i poprosić o modlitwę wstawienniczą przed figurą św. Michała Archanioła.

Podczas rekolekcji towarzyszył nam relikwiarz ze świętymi. W relikwiarzu znajdowały się następujące relikwie: św. Jana XXIII, św. Stanisława Papczyńskiego, bł. Honorata Koźmińskiego, bł. Władysława z Gielniowa, bł. Bronisława Markiewicza, św. Szymona z Lipnicy, św. Jana z Dukli, św. Zygmunta Felińskiego, św. Jana Pawła II, św. ojca Pio, św. Józefiny Bakhity i bł. Męczenników z Pariacoto.

Nad organizacją rekolekcji czuwały panie: Karolina Szydłowska i Magdalena Świerczewska, a oprawę muzyczną zapewniali pan Michał Paradowski i pani Rozalia Wasiewicz.

 

Ks. Mateusz Szerszeń CSMA