Uwielbienie ze św. Michałem Archaniołem

31 maja 2018 r., w Uroczystość Bożego Ciała, w Parku Sienkiewicza we Włocławku odbył się po raz dziewiąty Koncert Uwielbienia. Tym razem na głównej scenie koncertu stanęli nie tylko chórzyści i muzycy, ale także św. Michał Archanioł w znaku figury z Cudownej Groty na Gargano. A wszystko dzięki peregrynacji figury Księcia Wojsk Anielskich, która w diecezji włocławskiej odbywa się od 9 kwietnia 2018 r.

„W tym roku gościem specjalnym koncertu jest św. Michał Archanioł w znaku nawiedzenia. Figura z Gargano była już w 48 parafiach w naszej diecezji. Drugie tyle przed nami. Święty Michał Archanioł przemierza naszą diecezję wzdłuż i wszerz. Dzisiaj figura stanie na scenie Koncertu Uwielbienia” – mówił ks. Marcin Idzikowski, pomysłodawca uwielbienia.

W anielski klimat koncertu wprowadziła uczestników modlitwa śpiewana „Aniele Boży, Stróżu mój”, a później mocny utwór „Święty Michale Archaniele” autorstwa dyrygenta Piotra Pałki. Przy śpiewie w uroczysty sposób wniesiono Figurę św. Michała Archanioła na główną scenę wydarzenia.

„Święty Michał Archanioł jest tym, który stoi blisko Boga i blisko ludzi. On razem z nami chce dzisiaj uwielbiać Boga, który przeszedł ulicami Włocławka w Procesji Bożego Ciała. Ta figura jest niezwykłym znakiem obecności Archanioła Michała wśród nas. Bo On w godzinach uwielbienia, jest pomiędzy nami w szczególny sposób. Wierzymy w to i z nim samym chcemy wielbić Pana” – mówił w krótkiej katechezie ks. Rafał Kamiński CSMA, który pełni funkcję Wikariusza Generalnego Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

Po zakończeniu spotkania figura w samochodowej kaplicy przejechała 400 kilometrów, do Białej Podlaskiej, gdzie odbywają się dni miasta. Św. Michał Archanioł jest głównym patronem tego miasta. Do diecezji włocławskiej Archanioł Michał powróci już w poniedziałek 4 czerwca. Przed nami bowiem jeszcze pięćdziesiąt parafii, które będą przeżywać „Czas mocy i łaski”.

xrs