VIII Ogólnopolskie Czuwanie Michalickich Rodzin Zakonnych na Jasnej Górze

15-11-2020

Bieżący rok jest pod każdym względem wyjątkowy. Nie chodzi tylko o zmieniającą od kilkunastu miesięcy nasze życie pandemię. Wyjątkowość dla Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, to przede wszystkim świętowanie w tym szczególnym czasie, 100 lecia kanonicznego zatwierdzenia naszej rodziny zakonnej.

Ten motyw, dziękczynienia za przeszłość, powierzania teraźniejszości oraz prośby o błogosławieństwo na przyszłość, towarzyszył nocnej modlitwy na Jasnej Górze w nocy z 13 na 14 listopada, którą już po raz ósmy podjęła michalicka rodzina księży i sióstr, spod znaku św. Michała Archanioła.

Czuwanie rozpoczęło się w godzinie Apelu Jasnogórskiego, w czasie którego rozważanie poprowadził Ojciec Generał Dariusz Wilk. Kolejne godziny modlitwy wypełniła część bolesna różańca świętego, konferencja wygłoszona przez Ojca Generała oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.

O północy, przedstawiciele rodzin zakonnych, których w tym roku, z powodu sanitarnych obostrzeń, mogła być zaledwie „garstka”, uczestniczyli we Mszy świętej, pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego. Homilię wygłosił ks. Rafał Kamiński, Wikariusz Generalny Michalitów. O śpiew i czytania liturgiczne zadbały Siostry Michalitki.

Na zakończenie Przełożeni Generalni, obu gałęzi Zgromadzenia, zawierzyli Michalitów  i Michalitki Pani Jasnogórskiej.

Zapraszamy znów za rok, z nadzieją, że będziemy mogli czuwać w zwyczajnych warunkach, do których byliśmy dotąd przyzwyczajeni. Za tegoroczne godziny nocnej modlitwy Bogu i Jego Matce dzięki niech będą dzięki!

Konferencja Przełożonego Generalnego ks. Dariusza Wilka CSMA:

 

 

Homilia Wikariusza Generalnego ks. Rafała Kamińskiego CSMA:

 

 

Link do apelu: