W Markach się dzieje

Marki, Słupno, Radzymin, Pawlikowice, Pewel Ślemieńska, Warszawa i okolice. To tylko niektóre miejsca, z których do księży michalitów w Markach przyjechali uczestnicy na XVI edycję Ogólnopolskich Michalickich Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych. W piątek po południu 154 osoby rozpoczęły czas spotkania z liturgią i muzyką kościelną. Docelowo wszystkich będzie 200 osób.

„Warsztaty to wspaniały czas. To nie tylko śpiewanie, to spotkanie z żywym Bogie. Za każdym razem, kiedy uczestniczę w warsztatach, odkrywam coś nowego, duchowego i pięknego” – wspomina Karolina.

Piątek to wspólna modlitwa, rozśpiewka i próby w czterech chóralnych głosach. Nad całością czuwają muzycy i kompozytorzy: Piotr Pałka, Hubert Kowalski, Adam Motyczyński, Paweł Bębenek i Sylwia Krzywda.

Dzień zakończył się wspólną Eucharystią o godz. 20.30, którą koncelebrowali kapłani michalici: ks. Krzysztof Szary, ks. Rafał Szwajca, ks. Sylwester Szwajca i ks. Maksymilian Michcik. Ten ostatni przyjechał z Pawlikowic z dziesięcioosobową grupą młodzieży. W homilii ks. Piotr Prusakiewicz, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” mówił: „Rozpoczynacie ważne wydarzenie w historii tej parafii, historii Zgromadzenia i w waszej osobistej historii. To nie kolejne wydanie Szansy na sukces, programu Jaka to melodia czy Od przedszkola do Opola. To szesnaste warsztaty liturgiczno-muzyczne. Jesteście tutaj, aby się spotkać, popatrzyć sobie w oczy i aby razem zaśpiewać na chwałę Pana Boga”.

Rafał Szwajca CSMA

Homilia ks. Piotra Prusakiewicza: