Wakacyjne Oazy

08-09-2023

Podczas letniej przerwy dzieci i młodzież związana z michalitami  brała udział w wakacyjnych Oazach (Oazie Dzieci Bożych, Oazie Nowej Drogi oraz Oazie Nowego Życia I, II III), które odbyły się w malowniczo położnej Ustce (w dwóch turnusach).

Uczestnicy mieli okazję pogłębiać swoją wiarę między innymi przez codzienną modlitwę, Eucharystię, celebracje oraz spotkania w grupach. Oaza to jednak nie tylko ćwiczenia duchowe, ale też budowanie wspólnoty, bycie razem w kaplicy przed Bogiem, jak i w czasie radośnie spędzonych chwil z przyjaciółmi.

Na rekolekcjach spędzaliśmy wspólnie czas podczas zabaw, wycieczek oraz wspólnego plażowania. Graliśmy także w gry terenowe i oraz w siatkówkę, a także piłkę nożną na plaży. Była to też okazja na poznanie nowych osób oraz zbudowanie pięknych przyjaźni, które często trwają wiele lat. Tegoroczne Oazy to były wspaniale spędzone chwile, owocne w nowe, często wzruszające i pogodne doświadczenia.

 

Trzeci stopień od Krakowa do Marek

 

Koniec formacji oazowej to III stopień ONŻ i przygotowanie do obowiązków animatora. W tym roku na tym stopniu uczestniczyło sześcioro wspaniałych, młodych ludzi. Animatorka Weronika w codziennych, perfekcyjnie przygotowanych spotkaniach przybliżała tajniki Kościoła. Ks. Grzegorz Sprysak, moderator stopnia, lubi daleko chodzić więc i oazowicze odbywali długie spacery. Oaza rozpoczęła się 9 sierpnia w Krakowie. Zakwaterowanie w naszym seminarium.

Codzienne wyjścia do różnych kościołów, spotkanie z przedstawicielami różnych wspólnot (spotkania z Żywym Kościołem) wypełniały cały czas.

Po tygodniowym pobycie w Krakowie Oaza przeniosła się do Marek. Przy okazji odwiedziliśmy Młochów, gdzie odprawiliśmy Mszę świętą, a ks. proboszcz Roman Tupaj przygotował dla nas pyszny posiłek.

Odbyliśmy kilka podróży oazowych. Byliśmy w Wadowicach, Niepokalanowie, na Dniu Wspólnoty w Piaskach Królewskich, poznaliśmy mareckie lasy w towarzystwie psa Oktana.

 

Zapraszamy do lokalnych wspólnot na spotkania oazowe w ciągu roku, a także na wakacyjne rekolekcje!