Zostaniesz z nami na zawsze

03-10-2022

Kościół parafialny pw. Świętego Michała Archanioła w Łańcucie powstał 10 lat temu. Dla uczczenia tego małego, ale pięknego jubileuszu ks. proboszcz Marek Blecharczyk i parafianie postawili na placu przed głównym wejściem do świątyni prawie 2-metrową, z brązu wykonaną, figurę Patrona parafii, umieszczoną na wysokiej, granitowej podstawie.

Tegorocznej uroczystości odpustowej w niedzielę, 2 października, przewodniczył biskup pomocniczy z Łowicza – Wojciech Osial.

W homilii wyjaśniał, że do odniesienia zwycięstwa w duchowej walce, którą codziennie toczymy, potrzeba głębokiej wiary, o jaką apostołowie prosili Jezusa, i autentycznej pokory. Ks. Proboszcz podczas ogłoszeń opowiedział historię znalezienia i zakupu figury św. Michała Archanioła. Jak się okazało, pochodzi ona z francuskiego miasta Amiens, gdzie – jak ze smutkiem powiedział gospodarz parafii – nie znalazło się dla niej już miejsca. Mam nadzieję, że z nami pozostaniesz na zawsze – zakończył ks. Marek.

Po Mszy świętej i procesji eucharystycznej kapłani na czele z ks. Biskupem, służba liturgiczna i wierni zgromadzili się przed kościołem, by poświęcić nową figurę. Po tej ceremonii hierarcha odczytał akt zawierzenia parafii, miasta Łańcuta i powiatu łańcuckiego opiece Księcia wojsk anielskich.

Z ramienia naszego Zgromadzenia w uroczystości uczestniczyli: wikariusz generalny ks. Krzysztof Poświata i przełożony Domu Macierzystego ks. Tadeusz Musz.

 

Zdjęcia: Adam Rząsa i Adam K.