Kłótnia o Słowo – XXXIII Niedziela zwykła, rok B

facebook twitter

10-11-2021

Mk 13,24-32 Jezus powiedział do swoich uczniów: „W owe dni, po wielkim ucisku słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba. A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo. Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec”.

Ks. Mateusz Szerszeń
Koniec, według Jezusa, będzie przerażający. Jak tu się ucieszyć z paruzji, skoro tak straszne rzeczy mają się dziać na niebie i ziemi?

Ks. Grzegorz Sprysak
To co będzie się działo będzie co najmniej dziwne. To, Kogo się ujrzy będzie co najmniej ciekawe.

Ks. Mateusz Szerszeń
Pokolenie przeminęło, a Jezus nie przyszedł. Jak to rozumieć? Pomylił się? A może zmienił zdanie?

Ks. Grzegorz Sprysak
Kiedy to pokolenie minęło świat zmienił się mocno. Chrześcijaństwo zaczęło wpływać coraz mocniej. Zaczęło buzować w świecie jak vibovit w szklance.

Ks. Mateusz Szerszeń
Słowo jest ulotne. Zanika w mowie i piśmie. Jezus ma słowa, które nie przemijają. Są mocniejsze niż zapis. Poparte czynami zostaną zapamiętane do końca czasów.

Ks. Grzegorz Sprysak
Słowa, które są skuteczne. Dwa tysiące lat po tym jak zostały spisane nadal budzą do przemyśleń. Doświadczam tego na każdej medytacji.

Krótko o Słowie:

Ks. Mateusz Szerszeń
Straszna to rzecz dla tych, którzy Boga odrzucili.

Ks. Grzegorz Sprysak
Słowo, które daje siłę każdemu pokoleniu.