Misja Miłosierdzia na Wyspach Brytyjskich

facebook twitter

07-05-2022

Święto Miłosierdzia Bożego to czas wielkiej łaski, całkowitego odpuszczenia win i kar. Z tej okazji w wielu parafiach, również poza Polską, odbywały się okolicznościowe rekolekcje i Dni Skupienia. Ks. Piotr Prusakiewicz CSMA w tym czasie przebywał na terenie Zjednoczonego Królestwa i prowadził modlitwy w następujących miejscach – w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Swansea, w Walii (Diocesan Shrine of Divine Mercy), w Katedrze św. Piotra i Pawła w Bristolu (Church of Saints Peter and Paul), w Elmore Abbey w Newbery, w parafii Our Lady of the Sacred Heart R.C. Church w Wellingborough, a także w St Mary & St Benedict R.C Church i w Coventry.

Podczas spotkań wierni korzystali z sakramentu pojednania, uczestniczyli w Mszach Świętych, słuchali kazań i konferencji, przyjmowali indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. s. Faustyny, a także odbyła się uroczysta modlitwa o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem.

W spotkaniach uczestniczyli mieszkańcy różnych narodowości – rodowici Anglicy, ale także Ukraińcy, Nigeryjczycy, Ugandyjczycy, Kenijczycy, Hindusi i Polacy.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości portalu Któż jak Bóg

Podobne artykuły