Niedziela, 10 kwietnia 2022 r.

facebook twitter

09-04-2022

„Na widok Jezusa Herod bardzo się ucieszył. Od dawna bowiem chciał Go ujrzeć, ponieważ słyszał o Nim i spodziewał się, że zobaczy jakiś znak, zdziałany przez Niego. Zasypał Go też wieloma pytaniami, lecz Jezus nic mu nie odpowiedział” (Łk 23, 8-9)

Nie wystarczy ucieszyć się na widok Jezusa - w Eucharystii, w Słowie Bożym czy w drugim człowieku. Nie wystarczy chcieć Go ujrzeć, mieć dobre chęci, oczekiwać znaku i modlić się zasypując go pytaniami.
Jezus nie zawsze odpowiada, a Jego milczenie może znaczyć więcej niż wiele słów. Budowanie więzi z Jezusem to nie tylko ucieszenie się na Jego widok, ale podjęcie trudu codzienności przeżywanej według Jego Świętej woli i w zjednoczeniu z Nim. Budowanie więzi z Jezusem to ufne powierzenie się Jego Kochającej Obecności, nawet bez słów.

„ (Piłat) uwolnił im tego, którego się domagali, a który za bunt i zabójstwo był wtrącony do więzienia; Jezusa zaś zdał na ich wolę” (Łk 23, 25) 

Jezusie, Synu Boży, zdany na wolę człowieka każdego dnia i w każdym momencie naszego życia, dodaj mi sił i udziel Ducha Mądrości, bym umiał zawsze wybierać Ciebie. 
Jezusie, Synu Boży, który oddałeś życie z Miłości do człowieka, zmiłuj się nade mną i wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa. Uczyń moje serce Swoim Domem, bym mógł przeżywać moje życie w zjednoczeniu z Tobą i na Bożą chwałę.

„Chrystus Jezus, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stając się podobnym do ludzi. A w zewnętrznej postaci uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stając się posłusznym aż do śmierci – i to śmierci krzyżowej.
Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem – ku chwale Boga Ojca” (Flp 2, 6-11)

Zapraszamy na nasze strony:
✔ https://michalici.pl/
✔ Instagram – https://bit.ly/3pqjTCV
✔ Subskrybuj nasz kanał YT – https://bit.ly/35eI00o – dziękujemy, że jesteście z nami.

Music: Ave Maria - J.S. Bach/Charles Gounod Version from 1852 - Classic Concert Grand Piano – https://pixabay.com/
#SłowoBoże #Ewangelia #myśliosłowie #medytacje #michalici