Nowenna przed świętem bł. Bronisława Markiewicza

facebook twitter

20-01-2023

W dniach 21 – 29 stycznia na kanale YouTube/Któż jak Bóg o g. 6:30 będzie ukazywać się Nowenna przed świętem bł. ks. Bronisława Markiewicza, przygotowana przez ks. Krzysztofa Pelca CSMA. Wspomnienie Założyciela michalickich Zgromadzeń zakonnych obchodzimy 30 stycznia.

Każdego dnia na naszym kanale pojawiać się będzie krótkie rozważanie wraz z modlitwą o kanonizację i cud uzdrowienia za przyczyną bł. Bronisława Markiewicza.

Bł. Bronisław Markiewicz urodził się 13 lipca 1842 r. w Pruchniku, w Galicji, znajdującej się wówczas pod zaborem austriackim. Bł. Bronisław Markiewicz był „zauroczony” służbą człowiekowi, zwłaszcza najsłabszemu. „Pragnę gromadzić miliony dzieci…”, pisał. „Pragnę dla dzieci zbudować dom, wielki dom…”. Budował w swoich ośrodkach wychowawczych wspólnotę, opartą na modelu rodziny. Mawiał często, że dla dziecka nic mądrzejszego od rodziny i rodzinnego domu dorośli nie potrafią wymyślić. Głęboko przeżywał swoje kapłaństwo i swoją przynależność do rodu Polaków. Chciał wszystkie swoje siły i talenty spożytkować dla dobra Kościoła i Ojczyzny. Zmarł 29 stycznia 1912 w Miejscu Piastowym.

DZIEŃ I – 21 stycznia

 

Zob. też:

Nowenna przed świętem bł. ks. Bronisława Markiewicza - dzień 1

Nowenna przed Uroczystością Bł. Bronisława Markiewicza - dzień 1

DZIEŃ II – 22 stycznia


DZIEŃ III – 23 stycznia


Dzień IV – 24 stycznia


Dzień V – 25 stycznia


Dzień VI – 26 stycznia


Dzień VII – 27 stycznia


Dzień VIII – 28 stycznia


Dzień IX – 29 stycznia
 

 

Podobne artykuły