Rozmowy Niedokończone: Aniołowie w tajemnicach Zmartwychwstania

facebook twitter

20-04-2022

19 kwietnia br. gościem audycji „Rozmowy Niedokończone” w Radio Maryja i Telewizji Trwam był michalita, ks. Piotr Prusakiewicz, redaktor naczelny czasopisma "Któż jak Bóg. Podczas programu ks. Piotr wyjaśniał rolę aniołów w tajemnicach Zmartwychwstania. Seria pod tym samym tytułem ukazuje się także na kanale YouTube / Któż jak Bóg.

– Aniołowie nieustannie przejawiają się w Piśmie Świętym, ale także w życiu codziennym. Od Ksiegi Rodzaju do Apokalipsy – wszędzie znajdziemy aniołów. Jeśli ktoś nie wierzy w aniołów, to tak, jakby powyrywał kartki Pisma świętego – mówił w programie ks. Piotr Prusakiewicz CSMA, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”.

– Warto uświadomić sobie, że nie jesteśmy sami, że są także duchy czyste, zwane aniołami – dodawał.

– Pan Bóg nie stworzył ich przez przypadek, one pełnią rolę w dziele zbawienia – podkreślał duchowny. Jak zaznaczył, „aniołowie muszą odgrywać bardzo ważną rolę, skoro Pan Bóg się nimi posługuje”.

– To, że Chrystus Zmartwychwstał, kobiety dowiedziały się od anioła. Oczywiście, Chrystus to zapowiadał, ale to kobiety spotkały anioła. Czy chcemy czy nie, jesteśmy pod wpływem oddziaływania aniołów. Św. Tomasz z Akwinu mówił, że pragnienie anioła przychodzenia nam z pomocą jest większe, niż możemy sobie wyobrazić – mówił ks. Prusakiewicz (za: https://kjb24.pl/).

screeny - TV TRWAM (Rozmowy niedokończone, 19.04.2022)