White Saturday. SUPER EXTRA SALE!

facebook twitter

02-10-2021

Wielu z nas stara się być świadomymi konsumentami; przynajmniej jeśli chodzi o wydatki... Przed zakupem przeglądamy oferty sklepów, sprawdzamy różnice w cenach, szukamy specjalnych ofert. Często spędzamy wiele czasu na porównywaniu propozycji poszczególnych sprzedawców, potrafimy jechać nawet na drugi koniec miasta tylko po to, by kupić coś taniej. Promocje, upusty, specjalne okazje – lubimy je. Są dla nas ważne.

Całkiem niedawno ze wszystkich możliwych stron mogliśmy usłyszeć o tzw. BLACK FRIDAY. Dla niewtajemniczonych: jest to pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, uznawany za początek sezonu zakupów gwiazdkowych[1]. Z tej okazji wielu usługodawców oferuje swoim klientom unikatowe promocje. Reklamy telewizyjne i radiowe z kilkutygodniowym wyprzedzeniem informują o spektakularnych obniżkach cen towarów: o 50%, 60%, a nawet 75% i więcej! Wszędzie widać billboardy zapraszające do centrów handlowych – im większy napis „WYPRZEDAŻ! PROMOCJA!”, tym lepiej. Witryny lokali oklejone są licznymi plakatami i banerami. Sklepy w tym okresie (wbrew nazwie, „Black Friday” potrafi trwać nawet kilka dni) celowo wydłużają godziny pracy. Ludzie stoją zaś wpierw w kilometrowych korkach na drogach dojazdowych do galerii, a potem w długich, wielogodzinnych kolejkach do kas. Wszystko tylko po to, by właśnie w tym szczególnym czasie dokonać wymarzonych zakupów. Istne szaleństwo… W internecie można znaleźć filmy, dokumentujące ten zakupowy szał: tłumy konsumentów wbiegają entuzjastycznie do dopiero co otwartego sklepu, a następnie w przypływie adrenaliny, rzucają się na wszelkiej maści towary (ubrania, telewizory itp.), wyrywając je sobie z rąk. Ludzie taranują dekoracje, a nawet regały. Wszyscy gorączkowo napełniają swoje kosze zakupowe po brzegi. Byle czym, istotne, że w obniżonej (rzekomo) cenie. Amok.

Już niebawem będzie miała miejsce jeszcze atrakcyjniejsza promocja. Niesamowita, bo upust wynosi aż 100%. Całkowicie za darmo i bez żadnych limitów będą rozdawane „rzeczy” znacznie cenniejsze niż telewizory, brylanty, a nawet samochody. Promocja, którą sugeruję (w opozycji do „Black Friday”) nazwać „White Saturday” (biała sobota), obowiązuje co prawda tylko przez jedną godzinę, ale możesz z niej skorzystać w dowolnym miejscu w kraju i na świecie; dosłownie gdziekolwiek! Niewyobrażalne skarby na wyłączność tylko dla Ciebie; bez kolejek, bez korków, bez tłoku, bez wydawania pieniędzy! Zainteresowany?

8 grudnia w godzinach 12.00–13.00 trwać będzie Godzina Łaski. Jest to cudowny prezent przekazany światu osobiście przez Maryję. Dokładnie 8 grudnia 1947 r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, podczas objawień w Montichiari we Włoszech, Matka Boża powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę[2]”. Maryja prosiła, aby ustanowić to nowe nabożeństwo w całym Kościele.

I tak sobie myślę… Skoro tak bardzo oszaleliśmy na punkcie Black Friday. Skoro byliśmy gotowi do tak wielu poświęceń po to, by dokonać tańszych przedświątecznych zakupów. Czy… nie powinniśmy tym bardziej zainteresować się Godziną Łaski? Nasza Niebieska Mama zaprasza nas do skorzystania z tej niewyobrażalnej promocji. Wystarczy chwila, maksymalnie godzina jej poświęcona, a tak wiele możesz zyskać. Parafrazując reklamę jednego z marketów elektronicznych, musiałbyś być głupi, aby nie skorzystać z takiej możliwości! Już w najbliższą sobotę, 12.00–13.00: White Saturday. Nie przegap okazji.

 

[1] https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarny_piątek

[2] https://radioniepokalanow.pl/8-grudnia-o-godz-12-00-godzina-laski-dla-calego-swiata - tu także więcej o Godzinie Łaski.