Ostatnie słowa Maryi 

Dzisiejsza fragment z Janowej ewangelii jest chyba ulubionym wszystkich amatorów taniego wina lub innych trunków spożywanych pod sklepem. Nie pamiętam ile razy, ale bardzo często jest przytaczana jako swoisty “argument teologiczny” w dyskusji nt. ich aktualnej sytuacji życiowej. Byłoby wielką biedą, gdybyśmy dzisiejszą perykopę zredukowali tylko do tego wydarzenia.  

Fakt przemiany wody w wino jest bardzo istotny. Od samego początku dla wyznawców Jezusa, to wydarzenie było niezwykle ważne. Dlatego też obchodząc Uroczystość Objawienia Pańskiego wspominano nie tylko przybycie Magów, ale również chrzest w Jordanie oraz dzisiejsze wydarzenia z Kany Galilejskiej.  
 
Niesamowite jest to, że w dzisiejszym fragmencie pada ostatnie pięć słów Maryi. Dla mnie niesamowite, bo przecież św. Jan Ewangelista był bardzo blisko Matki Pana Jezusa i zapewne nie raz słyszał z Jej ust opowiadania na temat swojego syna.  
 
“Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie” jest swego rodzaju receptą na to, abyśmy codziennie stawiali to lepsze wino naszego życia. Za każdym razem kiedy tylko umieścimy Jezusa w centrum naszego życia, to On będzie zmieniał wodę naszej codzienności na wyborne wino miłości. Tylko ON może to zrobić i robi to. Wystarczy to zauważyć i uwierzyć.  

Inne artykuły autora

1 procent

Intymność

Dobry Ksiądz