STALOWA WOLA – Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej

Księża Michalici prowadzą duszpasterstwo dla mieszkańców Stalowej Woli od 1981 r. Podejmują także pracę wychowawczą dla dzieci i młodzieży w duchu założyciela Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła bł. ks. Bronisława Markiewicza. Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej powstała dzięki opatrznościowej decyzji biskupa ordynariusza Ignacego Tokarczuka 12 sierpnia 1981 r. Świątynię i dom zakonny zbudowano dzięki ofiarności wielu parafian i mieszkańców miasta, pomocy dyrekcji i personelu wielu zakładów pracy.

Wierni i duszpasterze dbają wspólnie o wystrój kościoła parafialnego. Parafia wyróżnia się nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w każdą środę wierni spotykają się na noewnnie maryjnej. Liczne Róże Różańcowe prowadzą od wielu lat codzienną, wytrwałą modlitwę różańcową. Wierni gromadzą się na nabożeństwach do św. Michała Archanioła i Ojca Założyciela bł. ks. B. Markiewicza z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. W kościele odprawiane są msze św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne, odbywają się także wieczory uwielbienia. Dzięki adoracji prowadzonej przez Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu każdy może przyjść do świątyni, aby spotkać się z Jezusem Eucharystycznym. W kręgu adorujących Najświętszy Sakrament narodziło się dzieło stałej modlitwy wstawienniczej za miasto Stalowa Wola.

Prowadzone są tradycyjne wspólnoty duszpasterskie dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży: Oaza Dzieci Bożych, dziecięce Koło Misyjne, Oaza Młodzieżowa, Liturgiczna Służba Ołtarza, Klub Młodzieżowy „Michał”, młoda grupa teatralna „Czwarta Scena”, łącznie działa prawie 20 grup. Integrują dzieci, młodzież uczącą się i pracującą, młode małżeństwa i rodziny, osoby w średnim wieku i seniorów. Najbardziej znane w mieście i regionie jest Oratorium. Jego działalność polega na pracy z dziećmi i młodzieżą, wspieraniu rodzin. Dzięki licznym osobom ze wspólnot możliwe są nowe inicjatywy duszpasterskie, kulturalne, społeczne, wspieranie rodzin i środowisk uboższych, potrzebujących pomocy. Duszpasterstwo od wielu lat ma charakter misyjny – pomaga parafiom michalickim na Ukrainie i Białorusi.                 

Duszpasterze:

Ks. Mieczysław Kucel – proboszcz 
Ks. Stanisław Prokuski 
Ks. Piotr Dąbrowski
Ks. Józef Gibała 
Ks. Władysław Skowron 
Ks. Waldemar Kopacz
Ks. Eugeniusz Rycerski 
Ks. Dariusz Kielar
Ks. Krzysztof Konopka
Ks. Stanisław Matyaszek
Br. Eugeniusz Wawrzonek 

Rozśpiewali cały kościół

STALOWA WOLA – Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej

Harmonia w modlitwie i śpiewie

STALOWA WOLA – Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej

Warsztaty ruszyły z kopyta

STALOWA WOLA – Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej

Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne w Stalowej Woli - Zaproszenie

STALOWA WOLA – Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej