Ks. Rafał Gądek nowym Prowincjałem

02-07-2019

24 czerwca 2019 w Castel Sant’Elia, w obecności Ojca Generała Dariusza Wilka miało miejsce uroczyste przekazanie władzy nowemu Prowincjałowi prowincji włosko-szwajcarskiej, ks. Rafałowi Gądkowi.

Ks. Rafał Gądek, proboszcz parafi św. Oktawiusza w Rzymie urodził się 5 maja 1968 w Nowym Sączu. Po studiach filozoficzno-teologicznych w Viterbo został wyświęcony na kapłana 22 kwietnia 1995. Pracował duszpastersko w Sanktuarium na Monte Sant’Angelo, Castel Sant’Elia, Crescentino i obecnie w Rzymie, jako proboszcz.

Mszy św. przewodniczył ks. Bogdan Kalisztan, który dziękował Panu Bogu za długi czas kierowania prowincją włosko-szwajcarską. Następnie podziękował całemu Zarządowi Zgromadzenia za zaufanie, a także Radzie Prowincji za współpracę i wsparcie.

Podczas Mszy św. nowy Prowincjał, ks. Rafał,  złożył wyznanie wiary i ślubowanie by jak najwierniej mógł wypełniać swoją posługę, kóra została mu powierzona.

Na zakończenie głos zabrał Ojciec Generał. Podziękował ks. Bogdanowi Kalisztanowi za wzorową współpracę i za wszelką pomoc jaką Prowincja włosko-szwajcarska obdarzała całe Zgromadzenie św. Michała Archanioła. 

Po wspólnym zdjęciu i życzeniach dla nowego Prowincjała cała wspólnota udała się na uroczystą kolację.