Uroczystość św. Michała na Dominikanie

04-10-2019

W tym roku Uroczystość naszego Patrona Św. Michała Archanioła  w Republice Dominikanie miała inny wymiar niż zwykle. Nasze świętowanie wzbogaciła ceremonia święceń Diakonatu naszego seminarzysty José Alberto Espinal Rodriguez.

Nie była to tylko ceremonia święceń, ale również i okazja do braterskiego spotkania Michalitów  pracujących na Dominikanie z klerem i osobami zycia konsekrowanego z Dominikany. Uroczystościom  przewodniczył i święceń udzielił Ks. Biskup Faustino Burgos Brisman  CM, Biskup pomocniczy Archidiecezji Santo Domingo. 

W uroczystości wzięli udział współbracia Michalici z Rep. Dominikany, rodzina Ks. Diakona José, jego przyjaciele seminarzyści diecezjalni i zakonni, księża, siostry zakonne jak i spora grupa wiernych z parafii w Los Alcarrizos, czcicieli Św. Michała Archanioła. Ks. Biskup Faustino, co warto zaznaczyć jest członkiem Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a' Paulo, zgromadzenia, które jest gospodarzem Instytuty Teologicznego na Stradomiu, w którym przygotowujemy się do kapłaństwa od strony akademickiej już od wielu lat. Ks. Biskup podsumowując powiedział, że czuje się u nas jak u siebie w domu, zresztą dla nas również jest on jak starszy Brat. Dodał również: "oby takich uroczystości było tu jak najwięcej", w czym jesteśmy całkowicie zgodni z życzeniem naszego Ks. Biskupa i oby jego pragnienie spełniło się z nawiązką.

Ks. Jan Typa CSMA