Nowa strona internetowa i gazetka

W końcu wrześniu 2018 roku parafia św. Andrzeja Boboli w Markach zyskała dwa duże narzędzia służące do komunikacji i ewangelizacji w postaci gruntownie odnowionej strony internetowej oraz wychodzącego raz w miesiącu pisma parafialnego „Niepokonany”.

Wszystkich sympatyków, parafian i gości zapraszamy do odwiedzenia przebudowanej strony naszej parafii. Strona posiada łatwy do zapamiętania adres: marki.michalici.pl/, nowy graficzny design, przejrzysty układ treści. Zachęcamy zwłaszcza do przesyłania intencji i próśb do Matki Bożej Fatimskiej, które będą polecane na Nieustającej Nowennie w każdą środę po mszy św. wieczornej.

I jeszcze kilka informacji na temat tytułu oraz najważniejszych tekstów wrześniowego numeru. 16 maja 1957 r. w trzechsetną rocznicę męczeńskiej śmierci Patrona Polski papież Pius XII ogłosił encyklikę o św. Andrzeju Boboli „Invicti Athletae Christi”… Invictus to niezwyciężony, ale to także niepokonany. Takim był i pozostał Patron naszej Ojczyzny i parafii – naszej małej ojczyzny – św. Andrzej Bobola. Chcemy go poznawać i od niego uczyć się tej cnoty wiary i męstwa, którą się odznaczał, dlatego nowo powstałe pismo wspólnoty parafialnej w Markach – Strudze nosi tytuł: „Niepokonany”.

W pierwszym wrześniowym numerze czytamy m.in. wspomnienie pierwszego „spotkania” ze św. Andrzejem Bobolą ks. proboszcza Stanisława Niżnika ze Strachociny: Usłyszałem pukanie, a później poczułem mocne uderzenie w prawe ramię. Zobaczyłem nad sobą zwalistą postać w czarnej sutannie. Była druga w nocy. W pierwszej chwili pomyślałem, że to napad na plebanię.

Peregrynacja figury po parafiach całej niemal Polski to wielkie logistyczne wyzwanie i prawdziwe przedsięwzięcie. W jaki sposób przemieszcza się Święty Michał? Podróżuje samochodem. Zna wszystkie drogi krajowe, „ekspresówki” i autostrady. Czasem stoi w korkach i widzi dziurawe drogi. Jego pojazdem jest samochód, który nazwaliśmy kaplicą na czterech kółkach. Łatwo to auto rozpoznać po chorągiewkach, żółtych „kogutach” i naklejkach na szybach – więcej można przeczytać w rozmowie ks. Rafałem Szwajcą CSMA zatytułowanej „Na służbie u św. Michała Archanioła”.

Na ósmej, ostatniej stronie zamieszczamy tekst: „KRÓTKA HISTORIA PARAFII”, podajemy nazwiska duszpasterzy oraz przynależność ulic do naszej parafii. Stałą pozycją będzie INFORMATOR PARAFIALNY, który będziemy aktualizować w miarę potrzeby.

Gazetka w połowie jest kolorowa, na dobrym papierze, pierwsze dwa numery rozdajemy bezpłatnie. Można ją znaleźć także na stronie parafii pod adresem https://marki.michalici.pl/gazetka/