Przerwa zimowa na Białorusi

15-01-2020

Okres Bożego Narodzenia jest szczególnym czasem dla każdego, szczególnie dla dzieci. Dlatego podczas świątecznej przerywszy z 7 po 10 stycznia dla dzieci naszych michalickich parafii w Minsk-Łoszycy i Gatowo były organizowane „Wakacje z Bogiem”, przepełnione wspólną modlitwą, zabawą i odpoczynkiem w gronie przyjaciół.

Na początek odpoczynku 7 stycznia dzieci pod kierownictwem księży i sióstr zorganizowali kolędę. Młodzi wierni przebrani za Świętą Rodzinę, aniołów, królów i zwierzęta wesołym śpiewem, na uwielbienie Nowonarodzonego Chrystusa, napełnili radością miasteczko Gatowo i domy parafian. Dzieci niosły radosną nowinę  i składali świąteczne życzenia tak katolikom, jak i prawosławnym (u których akurat w ten dzień przypada Narodzenie Pańskie), odwiedzały chorych parafian, niosąc im nadzieję i pociechę. Ludzie szczerze witali kolędników, częstując ich cukierkami i innymi przysmakami.

Jeszcze jednym bardzo ważnym wydarzeniem na zakończenie Okresu Narodzenia Pańskiego było zorganizowanie 12 stycznia w Mińsku  bożenarodzeniowego przedstawienia. Młodzi artyści przede wszystkim chcieli przypomnieć wszystkim zgromadzonym prawdę o Bożym wcieleniu, o którym jak to często zapominamy w codziennym zabieganiu i kłopotach. Na zakończenie do wszystkich zgromadzonych przyszedł Święty Mikołaj, który obdarzył każdego prezentem, radością i dobrym słowem.

Życzymy, żeby Maleńki Jezus napełnił wasze serca radością, pokojem i nadzieją! Z pozdrowieniem z Białorusi!