XXXV Jubileuszowa PPMoTN - Dzień 2

Relacja z drugiego dnia pielgrzymki

Drugi dzień zaczęliśmy najlepiej, jak mogliśmy - Mszą świętą o godz 7.00 w kościele św. Andrzeja Boboli w Markach. Celebransem był Radca i Ekonom Generalny - ks. Jerzy Sosiński, który modlił się w naszych intencjach i ciepło nas pożegnał wraz z Sekretarzem Generalnym ks. Eugeniuszem Datą, ks. Adamem Żuradem oraz ks. Andrzej Kozieniem - dawniej również związanym z pielgrzymką trzeźwościową.

Ks. Paweł Czyrek w homilii mówił o zaufaniu Jezusowi, nawet w trudnych chwilach, gdy w naszym życiu są burze. Byśmy potrafili zamknąć swoje oczy i patrzeć oczami Jezusa. Po miłym  pożegnaniu wyruszyliśmy w drogę.

Pierwsze odcinki poszły dość łatwo - jeszcze nic nie bolało i żadnych bąbli, jednak z czasem każdy krok stawał się coraz trudniejszy. Po pysznym żurku zyskaliśmy dużo energii na dalszą trasę. Na przedostatnim odcinku wysłuchaliśmy konferencji ks. Michała, który wprowadził nas w temat pielgrzymki - mówił, jak patrzeć na świat inaczej, jak patrzeć oczami Jezusa. Bo każdy z nas ma inne spojrzenie na rzeczywistość, a żeby zrozumieć to inne spojrzenie, musimy pierw poznać drugą osobę - musimy poznać Jezusa i jego przypowieści. O 19 dotarliśmy na nocleg w Otwocku.

Drugi dzień minął szybko i dość "gładko", ale chyba każdy odczuł już trud pielgrzymki. Dużo łatwiej jednak się idzie, gdy się ma konkretną intencję, która dodaje sił w chwilach kryzysu. Wierzymy, że Bóg nam błogosławi z każdym krokiem. Dobry Pasterz troszczy się o swoje owce i zapewnia nam życie i to życie w obfitości.


Tekst: Karolina Tchoń
Fot. Klaudia Górska