Wezwani do służby – Spotkanie Moderatorów i Animatorów Oazy Wielkiej NEBO

W dniach od 30 sierpnia do 1 września, w gościnnych progach Katolickich Szkół w Markach, Oaza Wielka NEBO przeżywała kolejne spotkanie moderatorów i animatorów. Zjazd miał na celu podsumowanie wakacyjnych oaz rekolekcyjnych, przedstawienie sprawozdań z pracy formacyjnej w parafiach oraz przedstawieniu pomysłów i koncepcji na rozwój Ruchu Światło-Życie w rodzinie michalickiej. Spotkaniu przewodniczyli moderatorzy, ks. Wojciech Kapusta i s. Karina Pawłowska.

Poza stroną merytoryczną, weekend w Markach obfitował także w modlitwę. Podczas spotkania odmawialiśmy Liturgię Godzin, uczestniczyliśmy w Adoracjach Najświętszego Sakramentu oraz codziennie celebrowaliśmy Eucharystię. Natomiast podczas kilkugodzinnych paneli dyskusyjnych, które stanowiły najważniejszą część naszego spotkania, animatorzy mogli podzielić się z moderatorami swoimi spostrzeżeniami na temat rekolekcji wakacyjnych, w których uczestniczyli.

Miejmy nadzieję, że przeżyty pracowicie weekend w gronie animatorskim pozwoli rozwijać wspólnoty Ruchu Światło-Życie w rodzinie michalickiej. Niech św. Michał i bł. Bronisław będą nam pomocą w wychowywaniu młodzieży oddanej Bogu, przez Chrystusa w Duchu Świętym. Któż jak Bóg!

an. Krystian Koryciński