Czas łaski w Zduńskiej Woli

Od 12 do 14 czerwca nasze miasto, bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Maksymiliana nawiedziła figura Świętego Michała Archanioła. Uroczyste powitanie figury rozpoczęło się na skrzyżowaniu dróg miejskich przy figurze Świętego Jana Pawła II.

Niezliczony tłum wiernych, asysty, kapłanów z dekanatu zduńskowolskiego zgromadził się na placu, by powitać Archanioła Michała. Gdy tylko pojawiła się figura Archanioła rozległa się radosna pieśń powitania. Ksiądz prałat Dariusz Kaliński otrzymał koronę Świętego Michała, a następnie przekazał ją rodzinie, która niosła ją, by potem uroczyście nałożyć na głowę Archanioła.

Figura niesiona była przez Rycerzy Kolumba, Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Czech, a potem kapłani wnieśli figurę do Bazyliki. Świątynia i plac przed bazyliką był wypełniony wiernymi, którzy pragnęli oddać cześć Świętemu Michałowi Archaniołowi.

Trzy dni nawiedzenia to był czas świętych anielskich rekolekcji, jakie przeżywała nasza parafia. Każdego dnia poszczególne grupy parafialne i wspólnoty przychodziły do świątyni, aby powierzać siebie, swoje rodziny Świętemu Michałowi. Ostatniego dnia uroczyście pożegnano figurę, która została przekazana parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli, zgromadzeniu ojców orionistów.

Bogu niech będą dzięki za ten czas nawiedzenia, a Święty Michał Archanioł, pogromca szatana i złych duchów niech nas strzeże i prowadzi do Boga.

ks. Damian Sochacki