Jedziemy po św. Michała!

„Jedziemy po św. Michała!” – pod takim hasłem organizujemy historyczną pielgrzymkę z Miejsca Piastowego do sanktuarium na Górze Gargano, by przywieźć stamtąd figurę św. Michała Archanioła, która będzie umieszczona w nowo budowanej kaplicy i poświęcona we wrześniu tego roku.

W programie pielgrzymki – prócz Anielskiej Groty na Monte Sant’Angelo – zwiedzanie takich miejsc jak: Loreto, San Giovani Rotondo, Lanciano, Rzym i Asyż.

TERMIN: 5-11 maja br., koszt – 1600 zł.

ZAPISY: ks. Krzysztof, kom. 604 838 749, e-mail: poswiata@michalita.pl

DOKŁADNY PROGRAM:

5 maja (niedziela)     
Wyjazd z Miejsca Piastowego po Mszy świętej o 24.00, czyli ok. godz. 1.30. Przejazd przez Słowację, Austrię. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Padwy.

6 maja (poniedziałek)
Śniadanie. Przejazd do Monte Sant’Angelo, po drodze nawiedzenie sanktuarium w Loreto – zwiedzanie bazyliki Santa Casa. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma w Monte Sant’Angelo.

7 maja (wtorek)        
Śniadanie. Czuwanie modlitewne w Grocie Objawień. San Giovani Rotondo – miejsce życia i śmierci św. Ojca Pio. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma w Monte Sant’Angelo.

8 maja (środa)
Śniadanie. Udział we Mszy świętej pod przewodnictwem ks. Biskupa o godz. 10.30, odebranie Figury św. Michała Archanioła i wyjazd z Monte Sant’Angelo ok. godz. 13.00 w kierunku Castel Sant’Elia. Po drodze nawiedzenie sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano.
Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma w Castel Sant’Elia.

9 maja (czwartek)
Śniadanie. Dzień przeznaczony na zwiedzanie Rzymu.
Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma w Castel Sant’Elia.

10 maja (piątek)
Śniadanie i ok. godz. 8.00 wyjazd w kierunku Asyżu. Zwiedzanie miasta.  O godz. 13.00 wyjazd w okolice Padwy. Obiadokolacja i nocleg.

11 maja (sobota)
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną.  Przejazd przez Austrię, Słowację. Przyjazd do Miejsca Piastowego – zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.