18 października 2025 r. w Narodowym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ruqus w Papui Nowej Gwinei został wyświęcony ks. Steven Pup CSMA. Święceń kapłańskich udzielił bp Klement Papa, dla którego była to pierwsza taka posługa.
Ks. Steven pochodzi z parafii na terenie której otrzymał święcenia kapłańskie. Również biskup Klement wychował się w tej samej parafii. W uroczystości uczestniczyło ponad tysiąc osób z różnych miejsc Papui Nowej Gwinei (PNG).
Kościół w PNG jest młodą wspólnotą, np, biskup Klement jest chrześcijaninem w drugim pokoleniu (ochrzcił się jego ojciec), a wielu obecnych na uroczystościach przyjęło chrzest jako dorośli ludzie.
Ks. Steven Pup otrzymał dekret, zgodnie z którym będzie pracował w parafii Kuli - na terenie tej parafii znajduje się Narodowe Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które zbudował michalita – ks. Bogdan Świerczewski. Proboszczem parafii w Kuli jest inny michalita – ks. Józef Pękala.