Wigilia w Oratorium

Sługa Boży abp. Fulton Sheen napisał: nikt nie może czegoś pokochać, jeśli nie może wziąć tego w ramiona. Dlatego Bóg stał się Człowiekiem-Niemowlęciem i został owinięty w pieluszki i złożony w grobie, by człowiek mógł powiedzieć: oto Emmanuel, oto Bóg z nami. Dzięki temu że wyciągnął On rękę do kruchej ludzkiej natury i podniósł ją,  dając jej niezrównany przywilej jedności z sobą samym, ludzka natura nabrała godności.

Święta Bożego Narodzenia to bardzo piękny czas, w którym czcimy narodzenie naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, czas spędzany wśród najbliższej rodziny, ale również wśród przyjaciół.

Cieszymy się bardzo i jesteśmy zaszczyceni, iż po raz kolejny mogliśmy wspólnie przeżywać wigilię oratoryjną na toruńskich rybakach wśród naszych Przyjaciół  

Dziękujemy za obecność JE. Ks. Bp. Wiesławowi Śmiglowi, o. Generałowi Dariuszowi Wilkowi, . Marszałkowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrowi Całbeckiemu, p. Prezydentowi Miasta Torunia Michałowi Zaleskiemu, Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Radnym Rady Miasta Torunia, Dyrektorom Departamentów Biur i Wydziałów Urzędu Marszałkowego i Urzędu Miasta Torunia, Prezesem, Dyrektorom firm, miejskich spółek i instytucji oraz osobom prywatnym wspierającym oratorium na Bydgoskim Przedmieściu.

Niech Nowonarodzone Dziecię błogosławi na każdy dzień