Kazanie dla dzieci - Bóg na pierwszym miejscu

facebook twitter

28-06-2020

Pomoce homiletyczne: rysunek z piramidą, dwa kwiatki jeden ładny, drugi brzydki.

Witam Was drogie dzieci na niedzielnej Eucharystii. Wymieńcie mi proszę teraz osoby, które są dla was ważne w życiu. Mama, tata, rodzeństwo, dziadek, babcia. Są to osoby bliskie waszemu sercu. Im się należy szacunek i posłuszeństwo.  Są też inni ludzie, z którymi jesteście związani. Są to wasi koledzy i koleżanki. Ich też trzeba lubić i szanować. Jednak rozumiemy, że więcej uwagi powinniśmy okazywać swoim rodzicom. Przyniosłem wam dziś trójkąt, który jest podzielony na trzy części. To co jest najwyżej to jest najważniejsze  w naszym życiu.

Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi do nas, abyśmy pamiętali o tym, że Bój powinien być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Jeśli jest on na pierwszym miejscu to wszystko inne jest na właściwym miejscu. Czyli na samej górze naszego trójkąta wpisujemy słowo Bóg. Następnie wpisujemy słowo rodzice  i na samym dole koleżanki i koledzy. Dzieci, nie obawiajcie się, że rodzice są smutni z tego powodu, że znajdują się na środkowej pozycji w tej piramidzie, ponieważ dobrze wiedzą, że Bóg jest w  życiu najważniejszy. Nie da się kochać rodziców jeśli się nie potrafi kochać Boga. Dlatego drogie dzieci kochajmy mocno Pana Boga.   

Drogie dzieci, w piątek rozpoczęliśmy okres, na który zapewne każdy z Was czekał cały rok. Tak, okres wakacji to czas odpoczynku. Po roku szkolnym i roku przedszkolnym zapewne jesteście troszkę zmęczone. Przedstawię to na przykładzie dwóch kwiatków. Jeden jest brzydki, przekwitnął. Takim kwiatkiem jesteśmy my dzieci zmęczeni ciężką pracą w szkole. Drugi kwiatek jest bardzo ładny, pięknie kwitnie i ładnie pachnie.  Jest całkowicie inny niż ten pierwszy kwiatek. Ten kwiatek symbolizuje ludzi wypoczętych i gotowych do pracy. Wakacje są czasem, który ma  tego brzydkiego kwiatka przemienić w ładnego  i pachnącego. Dlatego  życzę wam abyście po wakacjach byli tak piękni jak ten kwiat, który ładnie kwitnie. Amen.

Podobne artykuły