Kazanie dla dzieci - Świadectwo wiary

facebook twitter

21-06-2020

Pomoce homiletyczne:  zwykłe świadectwo szkolne, świadectwo wiary, lampion lub latarka, koc w ciemnym kolorze.

Drogie dzieci 

Mam pytanie czego najbardziej się boicie? Ja najbardziej boję się  ciemności. Dziś  zrobimy mały eksperyment. Zapraszam ochotnika lub ochotników. Teraz będę  zarzucał  koc. Dzieci jak jest pod kocem? Ciemno  i zapewne się boicie? A teraz  podam Wam latarkę, aby ją włączyć. Czy czujecie się bezpieczniej  jeśli mamy ze sobą latarkę? Z pewnością bezpieczniej.  Taką latarką jest Pan Jezus, który jest naszą pomocą w trudnych momentach naszego życia i wówczas kiedy się boimy. Czemu o tym mówię. Otóż,  w dzisiejszej  Ewangelii   Pan Jezus, aż trzy razy  mówi  do nas słowa ,,nie bój się” . W całym Piśmie Świętym aż 365 razy jest zapisane „nie bój się”, „nie lękaj się”. Czyli tyle samo ile jest dni w roku. Można powiedzieć, że Pan Jezus codziennie przypomina nam, abyśmy się nie obawiali. Dlaczego, aż tak często Pan Jezus używa tych słów? Kiedy wasi rodzice często wam coś powtarzają to dlatego, że jest to ważne i żebyśmy o tym nie zapomnieli. Pan Jezus czyni tak samo. Przypomina nam, abyśmy w życiu niczego się nie lękali, ponieważ Bóg jest z nami niczym latarka w ciemności.

Kto mi dzieci przypomni jakie było ostanie słowa z  dzisiejszej Ewangelii? Tak, abyśmy nie wstydzili się Pana Jezusa i przyznawali się do Niego przed ludźmi, czyli dawali świadectwo, że jesteśmy chrześcijanami.  Za tydzień każdy z Was, kto jest uczniem otrzyma świadectwo, które jest wynikiem waszej ciężkiej pracy w szkole. Dzisiaj przyniosłem inne świadectwo. Świadectwo chrześcijanina. Zobaczcie. Jeśli się modlimy, czynimy dobro i miłujemy innych to dajemy świadectwo prawdziwego chrześcijanina i nie wstydzimy  się tego, że znamy Boga. Jeśli my będziemy wobec kolegów przyznawać się do Jezusa, że Go znamy i kochamy  to Pan Jezus przyzna się do nas , że nas zna i kocha przed swoim Ojcem.

Drogie dzieci trzeba być dumnym ze swojej wiary. Nie wstydzić się bycia chrześcijaninem. Musimy żyć tak, aby ci którzy nie są chrześcijanami chcieli nimi zostać.  Nasza wiara i przyznanie się do Boga jest naszym biletem do Nieba. Amen.

Podobne artykuły