Kazanie dla dzieci - Szkoła Pana Jezusa

facebook twitter

24-05-2020

Pomoce homiletyczne: dzwonek, zdjęcie klasy, mundurek szkolny Pismo Święte.

Drogie dzieci,

Dzisiaj obchodzimy uroczystość, która mówi nam że Jezus wstępuje do nieba, czyli wraca do swojego Ojca. Obiecuje nam,  że nie pozostawia nas sierotami na ziemi. Przyjdzie do nas Duch św. Zanim Jezus wstąpił do nieba zostawił ostatnie zadanie apostołom. Wiecie może jakie? Otóż, Jezus polecił swoim apostołom, aby szli i  głosili Ewangelię.

Drogie dzieci wiem, że tęsknicie za szkołą. Brakuje wam spotkań z waszymi koleżankami i kolegami, z waszymi ukochanymi nauczycielami. W szkole zdobywacie wiedzę, która ma się wam potem przydać w życiu dorosłym. Do szkoły uczęszczamy, aby się uczyć, a nie bawić. Ten, kto jest wytrwały w nauce, to może osiągnąć bardzo wiele.

Dlatego chciałbym, abyśmy dzisiaj troszeczkę sobie o tym  przypomnieli. (Ksiądz macha dzwonkiem i pokazuje zdjęcie klasy) Zobaczcie przyniosłem wam zdjęcie klasy, abyście poczuli się jak w szkole.  Kiedyś wasi rodzice do szkoły chodzili w fartuszkach, aby wszyscy wyglądali podobnie i się nie wyróżniali strojem.

Nauczycielem jest Jezus, a my wszyscy uczniami w szkole Jezusa. On tak samo jak swoim apostołom daje nam lekcje, wzywa nas do tego, abyśmy mówili o Jezusie wszystkim kogo spotkamy. Mówili o tym, że jest dobry, miłosierny.

Drogie dzieci Pan Jezus jest już w niebie i przekazał swoją szkołę apostołom, a oni kapłanom. Ta szkoła nazywa się Kościołem. W tej szkole nauczycielami jest kapłan, biskup. Najważniejszym podręcznikiem jest Pismo święte. (kapłan pokazuje pismo święte). W tej szkole nie nauczymy się matematyki, czy języków obcych. W kościele jest szkoła miłości, przebaczania oraz miłosierdzia. W naszej szkole uczymy się modlić do Boga i rozmawiać z Nim. Każdy z nas drogie dzieci chcę dostać się do nieba. Szkoła Pana Jezusa uczy nas, co mamy czynić, aby się tam dostać. Naszym zadaniem jest tylko słuchać. Amen    

Podobne artykuły