Kazanie dla dzieci: Bezpieczeństwo z Panem Jezusem

facebook twitter

29-03-2020

Pomoce homiletyczne: zdjęcie wskrzeszenia Łazarza, kłódka z kluczem mała i duża mocna.

Drogie dzieci

Zbliżamy się do najważniejszych dni dla każdego chrześcijanina. Już za dwa tygodnie będziemy obchodzić Święta Wielkanocne. Zobaczcie co się zmieniło w Kościele. Krzyż został całkowicie zasłonięty i zostanie odsłonięty dopiero w Wielki Piątek. Jest taka tradycja w Kościele, mówiąca o tym, że krzyż który jest symbolem naszego zbawienia dwa tygodnie przed świętami ma być zakryty, aby w uroczysty sposób w Wielki Piątek pokazać Go światu. Ma to wzbudzić w nas chęć tęsknoty za tym co piękne. Można to porównać do prezentów które otrzymujemy na urodziny. Wiemy, że zbliżają się nasze urodziny i z utęsknieniem czekamy na nie.

Chciałbym, abyśmy dzisiaj trochę porozmawiali na temat bezpieczeństwa. Kto dba o nasze bezpieczeństwo? Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna. Oni dbają o nas. A co zabezpiecza nas przed złodziejem w domu? Zamek, mocna kłódka. Dzisiaj przyniosłem dla was kłódkę z kluczem. Mam dwie. Jedna jest silna i trudno jest ją zniszczyć, natomiast druga jest mała a co za tym idzie, słabsza. Do którego domu można się łatwiej wkraść? No tak tam gdzie jest słabsza kłódka. Wniosek jest prosty. Im mocniej się zabezpieczymy tym złodziej ma większe trudności się dostać. Dlaczego o tym mówię.

W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy o wielkim cudzie jaki uczynił Jezus. Przywrócił do życia swojego przyjaciela Łazarza. Nie zapominajmy również, że kiedyś Łazarz musiał opuścić ten świat. Nastąpił dla niego drugi dzień śmierci. Jezus przez ten cud ukazuje nam dwie sprawy. Po pierwsze, ze jest Bogiem, bo tylko Bóg może uczynić taki cud. A po drugie, że chce nam przypomnieć prawdę o gotowości na pożegnanie się ze tym światem.

Nikt z nas nie uniknie śmierci, lecz można się zabezpieczyć na życie wieczne. Tak jak można się zabezpieczyć przed złodziejem silnym alarmem lub mocnym zamkiem. Tak samo możemy się zabezpieczyć przed śmiercią. Złodziejem jest diabeł, który różnymi sposobami chce się dostać do naszego serca i życia, aby ukraść to co mamy najcenniejszego, czyli przyjaźń z Panem Jezusem. To co może nas zabezpieczyć i dać nam bezpieczeństwo to codzienna modlitwa oraz dobre uczynki.

Życzę wam drogie dzieci, abyśmy starali się zawsze mieć taką bezpieczną kłódkę, która będzie chronić naszą przyjaźń z Panem Bogiem. Amen

Podobne artykuły