Kazanie dla dzieci - Trzy w jednym

facebook twitter

07-06-2020

Pomoce homiletyczne: rysunek trzylistnej koniczyny, obraz św. Patryka, rysunek trójkąta.

Drogie dzieci

Dzisiejsze kazanie zaczniemy od zagadki. Posłuchajcie proszę. Ja mam boków mniej, jest mi przez to lżej, a magiczna liczba trzy, zawsze towarzyszy mi. Mam trzy boki i wierzchołki, trzy mam kąty, trzy  odcinki, twoja buzia mówi mi, że odgadniesz raz, dwa, trzy. Oczywiście, że chodzi o trójkąt (kapłan pokazuje rysunek trójkąta)

Porozmawiamy dzisiaj o bardzo ważnym temacie naszej wiary. Można powiedzieć, że jest to bardzo trudna sprawa, nad którą rozmyślali  najwięksi myśliciele. Trójca Święta to niewątpliwie największa zagadka – choć może wypadałoby powiedzieć - tajemnica  chrześcijaństwa. Dzisiaj w Kościele przypada  uroczystość Trójcy Świętej, czyli będziemy rozmyślać o tym, że Bóg jest jeden, ale w trzech osobach.  

W dzisiejszym kazaniu pomoże nam pewien święty.  Przyniosłem wam dzisiaj obraz św. Patryka, który jest patronem Irlandii.  Jako misjonarz głosił nauki Pana Jezusa i szukał sposobu, aby wytłumaczyć  kim jest Trójca Święta. Spacerował po łące i znalazł trzylistną koniczynkę.  Doszedł do wniosku,  że Trójca Święta, podobnie jak koniczyna jest jedna, chociaż składa się z trzech części. Sprawdźmy to dzisiaj. Przyniosłem  dzisiaj trzylistną koniczynkę. Jak ktoś znajdzie  taką roślinę z trzema listkami  to się mówi, że człowiek ma szczęście. Zobaczmy ten rysunek. Jedna łodyga, a z niej wyrastają trzy liście. Pierwszy liść to Bóg Ojciec, drugi liść do Syn Boży i trzeci liść to Duch święty. Może to być trudne do zrozumienia, ale drogie dzieci musimy uwierzyć w tę tajemnicę. Bóg jest jeden, ale w trzech osobach. Tę prawdę drogie dzieci powtarzamy sobie codziennie w momencie kiedy się żegnamy. Na zadanie domowe  poszukajcie proszę co jeszcze w świecie jest jedno i składa się z trzech części, tak jak koniczynka czy trójkąt.  Życzę Wam błogosławionej Niedzieli. Amen    

Podobne artykuły