Kazanie dla dzieci: Zmartwychwstać z grzechu

facebook twitter

12-04-2020

Pomoce homiletyczne: kartka z napisem „Zmartwychwstanie”, puchar trofeum, chorągiew Pana Jezusa, bursztyn

Kochane dzieci.

Dzisiaj jest najważniejszy dzień w roku. Obchodzimy dzień, w którym Jezus pokonał śmierć i grzech, czyli zmartwychwstał. W piątek obchodziliśmy dzień, w którym umarł Pan Jezus. Ci wszyscy, którzy uważali, że Jezus został pokonany raz na zawsze bardzo się rozczarowali.  Okazało się, że Bóg zawsze zwycięża i nigdy nie da się  pokonać. Pan Jezus jest dziś zwycięski. Tak jak sportowiec otrzymuje puchar (kapłan pokazuje puchar), tak Pan Jezus też ma swoje trofeum, czyli chorągiew (kapłan pokazuje chorągiew). Jezus jest zwycięzcą, ponieważ pokonał, śmierć, grzech i szatana, choć wszyscy Go już skreślili. Tak samo i was drogie dzieci też tak może ktoś kiedyś skreśli i będzie mówił, a ten to już nic nie zrobi, taka ciamajda i na was „postawi krzyżyk”.  Pan Jezus daje nam przykład, że nie ma sytuacji bez wyjścia i wzywa nas, abyśmy tez powstali z grobu naszych złych grzechów czy przyzwyczajeń. Niestety wiele osób nie chce podejmować wysiłku, aby się zmieniać i być lepszym. Często dzieci wyśmiewają się z pilnego ucznia. Ich oczy często są zamknięte na prawdę. 

Dzisiejsza uroczystość jest dowodem zwycięstwa. Jezus wiele cierpiał i poświęcił się dla nas. Ten wysiłek został nagrodzony. Zmartwychwstając, czyli zacząć tak żyć, jak będą żyć wszyscy zbawieni, którzy dostaną się po śmierci do nieba.

Drogie dzieci, Jezus zmartwychwstały zachęca nas do pracy w szkole, w domu. Wzywa nas do wysiłku miłości do drugiego człowieka. Jezus wzywa nas do trudu wiary. Wysiłek bowiem zawsze się opłaca.   

Drogie dzieci, podam wam przykład. Czy widzieliście kiedyś bursztyn? (kapłan pokazuje bursztyn) Bursztyn jest to żywica, która wiele lat temu wystygła. Znajdowała się w morzu. Osoba, która znajdzie taki bursztyn musi go oczyścić. Następnie musi zadać sobie wiele trudu, aby zrobić jakąś piękną biżuterię z tego bursztynu. Trud się bardzo opłaca, ponieważ efekt jest potem podziwiany. Tak samo i my jesteśmy często takim bursztynem, który został wydobyty z morza. Wiele trudu nas czeka, abyśmy byli takim pięknym klejnotem.

Drogie dzieci, na koniec życzę wam, abyście każdego dnia pracowali nad sobą, abyście stali się  takim pięknym bursztynem, którego będą wszyscy podziwiać. Amen

Podobne artykuły