Komunikat Przełożonego Generalnego z dnia 11 kwietnia 2020 roku

facebook twitter

12-04-2020

Drodzy Współbracia!

Dni Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy są dla nas okazją do refleksji nad ogromem bezgranicznej miłości Dobrego Boga objawionej nam w tajemnicy odkupienia człowieka. Krocząc za Chrystusem Krzyżową Drogą, krok po kroku, doświadczamy, jak wielka jest cena naszego zbawienia. Świadomi ludzkiej niedoskonałości, w łączności z milionami wierzących, którzy na całym ziemskim globie, w różnych językach, trwają na modlitwie, wołamy: Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata...

Czas świąteczny, jest dla nas, Bracia, także chwilą, w której możemy odkryć na nowo dar piękna zakonnej wspólnoty, ludzkiej solidarności i ewangelicznego braterstwa. W tym duchu, pragnę przekazać garść informacji z różnych części świata, gdzie żyją i posługują nasi Współbracia w obliczu pandemii koronawirusa. Na dzień dzisiejszy, żaden z nas nie jest zarażony i nikt nie przebywa w przymusowej kwarantannie. Na bieżąco utrzymujemy łączność ze wszystkimi Współbraćmi poza granicami.

(...)

Bracia Drodzy!

Niniejszy Komunikat, dzięki pozytywnej odpowiedzi wielu Współbraci na zachętę do podzielenia się, jak przeżywają czas epidemii, stanowi swoiste zdjęcie całej naszej rodziny zakonnej w okresie światowej walki z koronawirusem. Pragnę Wam bardzo serdecznie podziękować za wspólnotową jedność i ludzką solidarność.

Gdy w światowej wojnie z wirusem współczesna medycyna wykorzystuje wszystkie możliwe środki i szuka wciąż nowych lekarstw, my wystąpmy do boju z orężem, który daje nam nasza wiara i zakonne powołanie. Wspierajmy się nawzajem modlitwą, ofiarą codziennych trudności i dobrowolnie podejmowanymi aktami pokuty.

Troszczcie się, bardzo Was proszę Bracia, o siebie nawzajem, tak w sferze ducha, jak i w wymiarze doczesności. Umacniajcie się w wierze, że w rękach Dobrego Boga, który zwyciężył śmierć, jest nasze życia. Za przykładem naszego Ojca Założyciela, pytajcie często siebie wśród dnia: co by Pan Jezus na miejscu moim uczynił, w tej właśnie chwili? (por. Zapiski Życia Wewnętrznego, 30 października 1885 r.). I to czyńcie radośnie, z ochotą...        

Was Wszystkich zawierzam opiece Patrona naszej rodziny zakonnej – św. Michała Archanioła oraz wstawiennictwu naszego Ojca Założyciela – bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Zobacz całość komunikatu [POBIERZ]

W duchu jedności, z braterskim pozdrowieniem
Ks. Dariusz Wilk CSMA
Przełożony Generalny
 

Podobne artykuły