Komunikaty Przełożonego Generalnego z dnia 13 marca 2020 roku

facebook twitter

14-03-2020

Drodzy Współbracia, Wszystkie Osoby powierzone przez Opatrzność naszej duszpasterskiej I wychowawczej trosce, Czciciele, Rycerze i noszący Szkaplerz św. Michała Archanioła, Przyjaciele i Dobrodzieje!

W duchu łączności z całym Kościołem trwającym w tych niełatwych dniach na modlitwie i pokucie, stosownie do zachęty naszych Pasterzy, bardzo gorąco proszę o to, aby:

  • kapłani, bracia zakonni, klerycy, nowicjusze i postulanci naszego Zgromadzenia każdego dnia o godzinie 20.30 odmawiali w kościele parafialnym lub zakonnej kaplicy - bez udziału wiernych - różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serca i łaskę nawrócenia;
  • wszyscy wierni w tym samym czasie, w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z michalicką wspólnotą zakonną.

Wszystkich ludzi dobrej woli zachęcam, by włączyli się w ogłoszony Michalicki Dzień Pokuty - 20 marca 2020 r. (piątek); w formie: post o chlebie i wodzie, godzinna indywidualna adoracji Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Suplikacje, czyny miłosierdzia. 

W duchu jedności, z braterskim pozdrowieniem
Ks. Dariusz Wilk CSMA
Przełożony Generalny
 

Pełna treść komunikatu: [POBIERZ]

Pełna treść zarządzenia: [POBIERZ]

Podobne artykuły