Moc Ducha Świętego

facebook twitter

29-05-2023

Pomoce homiletyczne: suchy liść, suszarka do włosów, balon z helem, balon bez helu, obraz z białym gołębiem.

Drogie dzieci, dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Apostołowie w Wieczerniku wraz z Matką Boża czekali na Ducha Pocieszyciela, którego obiecał im Jezus przed Wniebowstąpieniem. Dziś dziękujemy Panu Bogu za Ducha Świętego – Trzecią Osobę Trójcy Świętej, który wzmacnia naszą wiarę i daje naszej duszy nową energię .

 Drogie dzieci, chcę wam dziś powiedzieć, kto to jest i jak działa Duch Święty. Pragnę wam to pokazać na przykładzie suchego liścia i suszarki do włosy. My ludzie, jesteśmy jak taki suchy liść, który leży na ziemi i nie ma wartości. Suszarka do włosów to nasz Duch Święty. Gdy włączymy suszarkę i przyłożymy ją do liścia to liść się poruszy i zmieni swoje położenie. Tym właśnie jest Duch Święty, czyli Jedna z Osób Boskich , która pobudza naszą duszę do działania. Natomiast jeśli wyłączymy suszarkę to liść zostaje na miejscu i sam się nie poruszy.

Dzięki Duchowi Świętemu możemy zmienić nasze życie, niejako poruszyć je na nowo. Apostołowie przed przyjęciem Ducha Świętego byli ukryci i bali się, że stanie się im krzywda. A pamiętacie, co się stało, gdy przyjęli Ducha Świętego? Wyszli z ukrycia i przemawiali innymi językami. Zobaczcie dzieci, jaką moc działania ma Duch Święty.

Pokażę wam jeszcze na innym przykładzie. Mam dwa balony. Jeden jest napełniony helem i przylepiony symbol Ducha Świętego. Drugi balon jest napełniony tlenem. Balon napełniony helem z symbolem Ducha Świętego uniesienie się do góry, natomiast balon bez symbolu i napełniony tlenem upadnie na ziemię. Duch Święty daje nam nowe siły i dodaje odwagi do działania. Dlatego tak ważne jest, abyśmy korzystali z mocy Ducha Świętego i z Jego darów.

Drogie dzieci, zachęcam wam, abyście często prosili o pomoc Ducha Świętego, by wasze życie się zmieniało i byście „unosili się do góry”. Proście Ducha Świętego o pomoc w codziennym życiu i wysiłku pomagania waszym koleżankom i kolegom.  Amen  

Podobne artykuły